Kategorie: Wszystkie | Film | Muzika | Osobiste wycieczki | Ruch to zdrowie
RSS
środa, 02 maja 2007
W Atenach będzie powtórka...
... dziś w Lidze Mistrzów swoją wyższość i dojrzałość piłkarską pokazał AC Milan... Manchester nie istniał... zawiódł cały zespół... na boisku rządzili Kaka (11.) i Seedorf (29.) zdobywcy bramek w pierwszej połowie... druga odsłona tego spotkania to ciut lepsza gra "Czerwonych Diabłów"... Milan od początku wiedział o co gra... niemiłosiernie skarcił Anglików... a dobił ich strzelając trzeciego gola Gilardino (78.)... jak najbardziej zasłużony awans... a w finale powtórka ze Stambułu czyli rewanż z Liverpoolem... oj będzie się działo ;)

Milan     Manchester United  3:0            1/X   +

... i co tu napisać jak nic jeszcze nie jest jasne... logicznie patrząc to w finale spotkają się 2 angielskie drużyny... jedna na pewno ;)... "The Blues" wygrali z Liverpoolem skromnie 1:0 i awans któregoś z zespołów jest otwarty... "Chcemy przerazić Liverpool naszym ofensywnym futbolem we wtorek" - powiedział trener Chelsea Jose Mourinho... no i bardzo dobrze panie trenerze... lepiej dla widowiska... ma być męska walka o skórzany balonik... krew, pot i łzy ;)... no dobra zagalopowałem się ;)
... a jutrzejsze spotkanie... czy nie równie ciekawe... Włosi nie stoją na straconej pozycji... to Czerwone Diabły muszą uważać i zagrać z głową... jeżeli obrona Anglików znów się nie popisze to Mediolańczycy na pewno to wykorzystają... szczególnie Kaka... ja liczę na Seedorfa... druga młodość czy co... facet złapał drugi oddech... byle by za szybko nie zeszło z niego powietrze... tak w ogóle to szkoda, że nie ma w tej fazie Juventusu... za rok może 2 - jak w słowach piosenki "Stara Dama" pokaże piękno piłki na europejskich salonach... no a teraz trzeba zadowolić się tym co jest... a nie jest źle ;)
... poniższy kabaret... POLECAM NA ŻYWO... chłopaki wymiatają ;)

2. Chelsea             Liverpool      1:0     2/X   -

Manchester zdziesiątkowany kontuzjami m.in. stracił właśnie filary defensywy - Rio Ferdinanda oraz Nemanję Vidicia , choć z uznanym za największą gwiazdę ligi angielskiej Cristiano Ronaldo może ale nie musi jak to w piłce bywa poprowadzić Czerwone Diabły do finału LM. Milan opływa w luksusy - jego gwiazdy dostały wolny weekend. We wtorek zagrają w półfinale Ligi Mistrzów, początek sezonu jednak nie był udany dla mediolańczyków. Słabo grali w lidze włoskiej gubiąc punkty… kontuzje też nie ominęły tego zespoły… jednak to oni właśnie mają bardzo szeroką wyrównaną kadrę na mecz łącznie z ławką rezerwowych. Mecz ten to pojedynek Cristiano Ronaldo i Kaki nieprzeciętnych piłkarzy, którzy przy wsparciu zespołu mogą decydować jak dwumecz będzie wyglądał… słabsza forma jednego z nich może zaważyć na całym widowisku… piłka jest nie obliczalna… półfinały czas zacząć ;)

Razorlight - "In The Morning"

Po pierwszym spotkaniu półfinałowym:
Strzelanie bramek rozpoczęło się od dośrodkowania z rzutu rożnego na bramkę Milanu. Piłkę uderzył głową Cristiano Ronaldo,a Dida wbił ją sobie do siatki (5 minuta). Manchester od początku meczu uzyskał przewagę, ale po kwadransie mecz się wyrównał i do głosu coraz częściej dochodzili mediolańczycy. W 22. minucie Kaka wpadł w pole karne, otrzymał doskonałe podanie od Seedorfa i strzałem w długi róg pokonał Van der Sara. Jak się można było spodziewać brazylijski piłkarz nie powiedział ostatniego słowa w tym meczu. Po kwadransie został bohaterem Mediolanu, kiedy to w 38. minucie Patrick Evra zderzył się z Gabrielem Heinze a piłkę przejął pomocnik AC Milan i w sytuacji sam na sam nie miał problemów ze strzeleniem gola. Obrońcy MU się nie popisali, który to już raz ;(. Po 15 minutach drugiej połowy Manchester United wyrównał. Po podaniu Paula Scholesa Wayne Rooney pokonał bez problemów Didę. Mecz wydawało się zakończy się remisem, lecz Wayne Rooney w doliczonym czasie gry zdobył gola wspaniałym strzałem zza pola karnego... ;). Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Czerwonych Diabłów. Sprawa awansu pozostaje otwarta... ;)
środa, 11 kwietnia 2007
Sportowe zakończenie dnia...
Liverpool - PSV Eindhoven 1:0
Liverpool zapewnił sobie awans do półfinału już w pierwszym meczu w Eindhoven, wygrywając 3:0. W rewanżu na Anfield Anglicy wygrali 1:0 po bramce Croucha w 67 minucie – ogólnie nuda… w półfinale Liverpool zagra z Chelsea Londyn… i niby jest faworytem pożyjemy zobaczymy… ;)

Bayern Monachium – Milan 0:2
W drugim spotkaniu Bawarczycy ulegli ekipie z Mediolanu po dwóch bramkach, jednej autorstwa Seedorfa (27.), drugiej Inzaghi’ego (32.)… Bayern w drugiej połowie próbował atakować lecz Milan umiejętnie się bronił… ogólnie też nic ciekawego… w półfinale Milan czeka przeprawa z Manchesterem United… po wczorajszym wysokim zwycięstwie nad Romą (7:1) można sobie po tym spotkaniu wiele obiecywać… ;)

I runda play-off Dominet Bank Ekstraligi: (do trzech zwycięstw):

Po dobrym początku i zaciętej walce Czarni byli bliscy odniesienia drugiego zwycięstwa na terenie Anwilu, niestety 4 kwarta to popis gry w wykonaniu gospodarzy zwłaszcza rezerwowych w tym Zbigniewa Białka (grał w Czarnych)… obudził się także Jagodnik… następne spotkanie 15 kwietnia w Słupsku… niezawodna słupska publiczność zapewne dopisze… doping gwarantowany… ostateczny wynik też jest sprawą otwartą… ;)

Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk 66:57 (18:14, 10:18, 14:12, 24:13)

Anwil: Jagodnik 21 (2), Thomas 8, Hill 6, Pluta 3 (1), Grudziński 0 oraz Białek 9 (1), Otasević 7, Hajrić 7 (1), Wołoszyn 5 (1)

Czarni: Kudriawcew 15 (1), Frasunkiewicz 6 (1), Dunn 5, Davis 4, Barlett 4 oraz Cesnauskis 15 (2), Zabłocki 6 (2), Jocys 2, Flieger 0

Stan rywalizacji: 1:1.

Pozostałe dzisiejsze spotkania:

Prokom Trefl Sopot - Polpharma Starogard 100:62 (28:14, 21:11, 23:19, 28:18)
Stan rywalizacji: 1:0. W czwartek drugi mecz.

BOT Turów Zgorzelec - Gipsar Stal Ostrów Wlkp. 85:65 (30:14, 22:20, 21:23, 12:8)
Stan rywalizacji: 2:0.

Asco Śląsk Wrocław - Polpak Świecie 73:64 (13:8, 21:21, 14:19, 25:16)
wtorek, 10 kwietnia 2007
Wyniki LM ;)
... Man. Utd. pokazał klasę... bez dwóch zdań; Chelsea wygrała no i fajno... w finale będzie napewno jakaś angielska drużyna... może i włoska lecz o tym przekonamy się dopiero jutro ;)
... bramki z dzisiejszych spotkań dostępne są na blogu Po Mundialu
Liga Mistrzów 2006/07 --> 1/4 finału - REWANŻE:
                    mecz                   wynik        typ
10.04
1. Valencia             Chelsea             1:2          2      +
2. Manchester United    Roma                7:1         1/X     +

... awans wywalczyły Chelsea i Manchester United - GRATULUJĘ!!! ;)
Wygrana ;)
... jak dobrze... jedna pozytywna rzecz dzisiaj... WTK Anwil pokonany po dogrywce... mowa o fazie play-off Dominet Bank Ekstraligii... Czarni Słupsk wygrali na wyjeździe... SUPER!!! ;)... no cóż miła niespodzianka na koniec dnia... ;)... Pantery górą ;)
              mecz                  wynik      1     2     3     4  dogrywki
Anwil Włocławek  Czarni Słupsk 86:96 (76:76) 25-18 17-15 16-22 18-21  10:20

Anwil Włocławek: Otis Hill 35, Goran Jagodnik 15, Nikola Otasevic 10, Chris Thomas 8, Wiktor Grudziński 6, Seid Hajric 6, Andrzej Pluta 4, Zbigniew Białek 2, Bartłomiej Wołoszyn 0.
Energa Czarni Słupsk: Aleksander Kudriawcew 25, Miah Davis 17, Przemysław Frasunkiewicz 15, Alex Dunn 14, Omar Barlett 12, Evaldas Jocys 7, Mantas Cesnauskis 6, Tomasz Zabłocki 0.
- Całe życie mówiłem moim zawodnikom: musicie mieć charakter, musicie mieć jajca. I dzięki charakterowi dzisiaj wygraliśmy. Ale ciągle jest tylko 1:0 - mówił po meczu trener Czarnych Griszczuk" - za www.sport.pl

inne spotkania:
Turów Zgorzelec  Gipsar Stal   67:62 po dogrywce
Ślask Wrocław    Polpak S.A.   69:66

Polpharma SKS Starogard Gdański z Prokomem Trefl Sopot gra I spotkanie jutro, II w czwartek.

W play-off DBE 2007 o mistrzostwo Polski zagra osiem najlepszych zespołów sezonu zasadniczego. W ćwierćfinałach najlepsza drużyna gra z ósmą, druga z siódmą, trzecia z szóstą i czwarta z piątą. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw systemem 2-2-1, czyli pierwsze dwa spotkania i ewentualne decydujące rozegrane zostaną w hali wyżej rozstawionego zespołu. Terminy meczów: wtorek (10 kwietnia), środa (11 kwietnia), niedziela (15 kwietnia). Ewentualne czwarte i piąte mecze odbędą się 16 kwietnia (poniedziałek) i 19 kwietnia (czwartek).
LM 1/4 - rewanże:
... Chelsea musi wygrać... choćby w kiepskim stylu, ale jest to cel jaki stawia Mourinho przed "The Blues"... ale na Mestalla od 40 lat nie wygrała żadna angielska drużyna... może czas na pierwszy raz... ;)
... w drugim dzisiejszym meczu zmierzą się Czerwone Diabły i Roma... w lepszej sytuacji są podopieczni Luciano Spalletti'ego wygrali u siebie 2:1... na dodatek Manchester w ostatnim spotkaniu pokonało Portsmouth + plaga kontuzji nie omija tej drużyny... jednak "Anglicy" są nieprzewidywalni... ciekawy mecz ;)
... jutro gra Liverpool - pewniak do awansu ;) i Bayern z Milanem... z obojga złego wolałbym aby awansował Milan... niech Włosi cos mają... może czeka nas powtórka z rozrywki czyli finał Liverpool - Milan... droga wydawałoby się prosta... lecz pełna przeszkód... ;)

Koniec sezonu zasadniczego...
... mowa o Dominet Basket Lidze... 26 kolejka była ostatnią przed play-off... muszę się przyznać, że ten sezon sobie odpuściłem... jedyne co wyłapywałem to na którym miejscu są Czarni... ostatecznie po 25 spotkaniach tabela prezentuje się tak: